37
41
WARMIA - WISSA
2017-06-21 09:11:35

Nie udało się piłkarzom grajewskiej WARMII zdobyć punktów w „jaskini lwa”. W ubiegłą sobotę w Bielsku Podlaskim nasz zespół przegrał 0:2 z liderem tabeli IV ligi TUREM, który w tym sezonie na własnym boisku nie przegrał ani jednego meczu! W sobotnim meczu drużyna TURA potwierdziła, że nieprzypadkowo zajmuje pierwsze miejsce w tabeli i jest już jedną nogą w III lidze. Od pierwszych minut gospodarze byli po prostu lepszym zespołem od WARMII.

W 17 minucie po pięknej akcji prowadzenie dla lidera zdobył Mateusz Jakubowski, który popisał się fantastycznym strzałem głową po dośrodkowaniu z prawej strony Krystiana Kulikowskiego. W pierwszej połowie TUR dominował na boisku, ale tuż przed przerwą WARMIA mogła i powinna wyrównać. Damian Zubowski ograł w polu karnym obrońcę rywala, lecz zamiast podać do świetnie ustawionego Cybulskiego próbował ograć bramkarza i w rezultacie stracił piłkę.

Po przerwie WARMIA zagrała dużo lepiej. Tuż po przerwie świetnej szansy na gola nie wykorzystał Kozikowski, który spóźnił się do dośrodkowania Cybulskiego. Niedługo później znów miał szansę Zubowski, ale jego mocny strzał ominął bramkę. Nasz zespół kilka razy poważnie zagroził bramce gospodarzy, ale akcje naszych rywali ciągle był niezwykle groźne. Zawodnicy TURA dobrze panowali nad piłką, byli szybsi i dokładniejsi od grajewian. W doliczonym czasie gry po jednym z ataków WARMII gospodarze przeprowadzili kontratak – dwaj zawodnicy TURA byli na ewidentnym spalonym, ale sędzia nie przerwał gry i w rezultacie Karol Kosiński zdobył drugiego gola. Trzeba przyznać, że zwycięstwo TURA było zasłużone.

17.06.2017 Bielsk Podlaski, Stadion M.O.S. i R.
TUR Bielsk Podlaski - WARMIA Grajewo 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Mateusz Jakubowski 17', 2:0 Karol Kosiński 90' + 2'
TUR: 12.Sidun - 17.K.Kulikowski,  8.Car, 3.Koźlik, 6.A.Kosiński - 14.Zawadzki (67' 18.Popiołek), 10.Łochnicki, 7.K.Kosiński, 13.Lewczuk (Kpt), 11.Jakubowski (86' 20.Daniłowski) - 2.Nakielski (75' 9.Pawluczuk)
REZERWA: 1.Drozdowski - 19.R.Kulikowski, 18.Popiołek, 9.Ł.Pawluczuk, 5.Witoszko, 16.Walczuk, 20.Daniłowski
WARMIA: 1.Gieniusz – 4.Mikucki, 17.Arciszewski (Kpt), 18.Edison, 6.Stankiewicz - 13.Staniszewski (46' 15.Zarzecki), 16.Sypytkowski (46' 5.Randzio), 3.Domurat, 10.Kozikowski, 19.Cybulski  - 11.Zubowski
REZERWA: 15.Zarzecki, 5.Randzio, 9.Wójcicki, 20.Polakowski, 2.Krupa, 9.Chyliński
Sędzia: Jakub Rutkowski (Białystok)
Żółte kartki: Kulikowski (TUR), Arciszewski, Gieniusz (WARMIA)