37
41
Olimpia znokautowała Warmię
2015-08-26 15:25:01

Nokaut. Takim słowem można podsumować sobotni mecz WARMII Grajewo z OLIMPIĄ Elbląg. Na deskach niestety znaleźli się nasi zawodnicy przegrywając aż 0:7 z bodaj największym faworytem rozgrywek w bieżącym sezonie. OLIMPIA aż siedmiokrotnie skarciła nasz zespół będąc drużyną o co najmniej klasę lepszą.

Początek meczu wcale nie zapowiadał klęski WARMII. Już w 3 minucie meczu doskonałą okazję do zdobycia gola miał Domurat po którego strzale głową piłka minimalnie ominęła słupek bramki gości. Od pierwszych minut WARMIA grała nie trzymając się kurczowo własnego pola karnego. Tylko przez kwadrans udawało się to nam bez utraty gola. W 16 minucie najlepszy strzelec ubiegłego sezonu Paweł Piceluk rozpoczął festiwal bramek dla OLIMPII. Do końca pierwszej polowy WARMIA miała dwie kapitalne okazje do zdobycia bramek po akcjach Kamila Randzio i Tomasza Dzierzgowskiego, gdy niewiele zabrakło Mikuckiemu i Strzelińskiemu aby pokonać Daniela.

Kilka minut po zaprzepaszczonej okazji Strzelińskiego Piceluk po raz drugi pokonał Gieniusza i do przerwy OLIMPIA prowadziła 2:0. Po przerwie na boisku piłkarze OLIMPII kompletnie zdominowali grę i zdobyli jeszcze aż pięć bramek.

Trudno jest przełknąć tak wysoka porażkę, ale życie toczy się dalej i już w tym tygodniu WARMIA aż dwukrotnie będzie miała okazję zmazać sobotnią plamę. W środę w Białej Piskiej zagramy ze ZNICZEM a w sobotę w Grajewie podejmiemy ROMINTĘ Gołdap – w tych meczach trzeba zagrać tak, by można było mieć znów podniesioną głowę. Na marginesie warto wspomnieć, że goście … komplementowali nasz zespół za to, że nie schował się za podwójną gardą – jak czyni to większość zespołów grających z OLIMPIĄ - lecz powalczył z o wiele mocniejszym przeciwnikiem śmiało atakując.

Zapis relacji tekstowej z meczu WARMIA – OLIMPIA:

1' Rozpoczyna WARMIA

3' Rzut wolny dla WARMII - z lewej strony boiska na wysokości pola karnego egzekwuje go Strzeliński

3' Jak to nie wpadło!!!???? Świetne dośrodkowanie Strzelińskiego i Łukasz Domurat posyła piłkę głową tuż obok słupka!

5' Szuprytowski ograł Mikuckiego i dośrodkował do Graczyka, który strzelił obok bramki

5' Groźnie pod naszą bramką - dośrodkowanie z lewej strony i Piceluk był bardzo bliski zdobycia gola, ale piłka ominęła bramkę Gieniusza

7' Od pierwszych minut mecz jest toczony w bardzo wysokim tempie

9' Po strzale Sokołowskiego piłka trafia do naszej bramki, ale faulowany był w tej akcji Gieniusz i bramka nie zostaje uznana

10' Mocny strzał Dzierzgowskiego z prawej strony boiska z kłopotami broni Daniel!

12' Rzut rożny dla OLIMPII

13' Po dośrodkowaniu groźnie - Kubowicz strzela głową obok słupka bramki Gieniusza

15' Kolejny rzut rożny dla OLIMPII

15' Po dośrodkowaniu szybko przejmujemy piłkę

16' GOL dla OLIMPII. 0:1 Paweł Piceluk. Piceluk znalazł się z piłką w narożniku naszego pola karnego i strzałem w długi róg pokonał Gieniusza. OLIMPIA prowadzi w Grajewie 1:0.

24' Ostatnie minuty to gra w środku pola z przewagą OLIMPII

25' Rzut rożny dla WARMII

25' Po dośrodkowaniu Zubowskiego szybko przejmują piłkę goście

25' WARMIA atakuje - kolejny korner dla naszego zespołu

26' Dośrodkowanie Strzelińskiego i "główka" Domurata, ale piłka spada na siatkę nad poprzeczką

27' Ależ to była okazja dla WARMII! Świetnie dośrodkował Kamil Randzio z prawej strony boiska a "zamykający skrzydło" Mikucki dosłownie o ułamek sekundy spóźnił się do piłki mając przed sobą pustą bramkę OLIMPII

29' Niezwykle ambitnie i waleczni są dziś grajewianie - mamy kolejny rzut rożny

30' Znów po dośrodkowaniu "główkował" Domurat, ale piłka poszybowała ponad bramką Daniela

31' Graczyk strzałem z woleja trafia piłką w słupek naszej bramki!

32' Stępień strzela wysoko ponad naszą bramką

34' Dzierzgowski faulowany w okolicach narożnika boiska i będzie rzut wolny dla WARMII

35' Kąśliwy strzał Sypytkowskiego i zmiał wielkie problemy z jego obroną bramkarz OLIMPII, ale nie było żadnego z naszych zawodników by skierować do siatki odbitą przez bramkarza piłkę

37' Kapitalna akcja Dzierzgowskiego, który przy linii końcowej boiska ograł dwóch obrońców gości i podał do Strzelińskiego, który jednak strzelił wysoko ponad bramką Daniela

41' GOL dla OLIMPII. 0:2 Paweł Piceluk. Akcja gości lewą stroną boiska i Piceluk z bliska po raz drugi w dzisiejszym meczu pokonał Gieniusza. Przegrywamy 0:2.

43' Graczyk strzela wysoko ponad poprzeczką bramki Gieniusza

45' Koniec pierwszej połowy meczu - pomimo zupełnie dobrej gry naszego zespołu przegrywamy 0:2 z niezwykle silnym zespołem OLIMPII Elbląg

46' Drugą połowę rozpoczną goście - w ich zespole za Kozę wszedł Maciążek

47' Rzut rożny dla WARMII

47' Po dośrodkowaniu Matysiewicz podaje (strzela?) ale Zubowski jest na spalonym

51' GOL dla OLIMPII. 0:3 Paweł Piceluk. Akcja OLIMPII - mocno strzelal na naszą bramkę Stępień, Gieniusz odbił ten strzał, ale nadbiegający Piceluk strzela swojego trzeciego gola w tym meczu...

53' GOL dla OLIMPII. 0:4 Radosław Stępień. Zbyt krótkie wybicie piłki przez naszych obrońców i Stępień przepięknym strzałem trafia do bramki Gieniusza. Niestety posypały się bramki dla gości.

55' Rzut rożny dla grajewian

56' Po dośrodkowaniu szybko mamy kolejny korner

57' Po kolejnym dośrodkowaniu szybko kontratakują goście i Piceluk był bardzo bliski zdobycia bramki będąc sam na sam z naszym bramkarzem, ale Gieniusz kapitalnie obronił

60' Zmiana w OLIMPII - za Graczyka wchodzi Ressel

60' Zmiana również w WARMII - za Kamila Randzio wszedł na boisko Maksym Mirva

63' GOL dla OLIMPII. 0:5 Łukasz Pietroń. Kolejny gol OLIMPII - podanie do Pietronia, który zupełnie niepilnowany na 16 metrze spokojnie strzela obok Gieniusza

66' Gieniusz ratuje nasz zespół przed utratą kolejnego gola - musimy się strzec przed pogromem...

67' Picelu trafia do naszej bramki, ale był na spalonym dobijając strzał który odbił nasz bramkarz

68' Zmiana w WARMII - za Zubowskiego wchodzi Cybulski

68' W OLIMPII - Kamil Piotrowski zmienia Szuprytowskiego

69' GOL dla OLIMPII. 0:6 Łukasz Pietroń. Koncertowa akcja OLIMPII zakończona strzałem Pietronia z najbliższej odległości

70' Kolosov zmienia Piceluka w zespole OLIMPII

73' Piętą próbował strzelić gola Kolosov, ale piłka ominęła słupek

75' Strzał Kolosova kapitalnie broni Gieniusz

76' Rzut rożny dla OLIMPII

76' Po dośrodkowaniu wybija piłkę na aut Matysiewicz

79' Zmiana w WARMII - za Sypytkowskiego wchodzi na boisko Patryk Olszyński

86' Zmiana w WARMII - za Strzelińskiego wszedł Damian Makowski

90' Sędzia dolicza 2 minuty do regulaminowego czasu gry

90' + 1' GOL dla OLIMPII. 0:7 Anton Kolosov. Kolosov spokojnie wykańcza akcję zespołu OLIMPII i precyzyjnym strzałem trafia do siatki bramki Gieniusza. Postawiliśmy w tym meczu na otwartą grę i skończyło się to klęską.

90' + 2' Koniec meczu. Różnicę klasy było widać gołym okiem. Przegrywamy aż 0:7.

22.08.2015 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo - OLIMPIA Elbląg 0:7 (0:2)

Bramki: 0:1 Paweł Piceluk 16', 0:2 Paweł Piceluk 42', 0:3 Paweł Piceluk 51', 0:4 Radosław Stępień 53', 0:5 Łukasz Pietroń 65', 0:6 Łukasz Pietroń 69' , 0:7 Anton Kolosov 90' + 1'

WARMIA: 1.Gieniusz - 15.Lekenta, 17.Arciszewski (Kpt), 3.Domurat, 4.Mikucki - 5.Randzio (60' 13.Ressel), 9.Strzeliński (86' 18.Makowski), 20.Matysiewicz, 11.Zubowski, 16.Sypytkowski (79' 2.Olszyński) - 7.Dzierzgowski

REZERWA: 52.Sobolewski - 18.Makowski, 19.Cybulski, 13.Górski, 2.Olszyński, 10.Chyliński, 8.Mirva

OLIMPIA: 12.Daniel - 14.Bukacki, 15.Kubowicz (Kpt), 5.Wenger, 18.Koza (46' 2.Maciążek) - 22.Szuprytowski, 8.Sokołowski, 10.Stepień, 9.Graczyk (60' 13.Ressel), 19.Pietroń - 11.Piceluk (70' 6.Kolosov)

REZERWA: 1.Tułowiecki - 2.Maciążek, 13.Ressel, 3.Domagała, 4.Iwanowski, 6.Kolosov, 7.Piotrowski

Widzów: 200 (w tym ok. 30 osobowa grupa kibiców OLIMPII)

Sędzia: Wojciech Pawilcz (Białystok)

Autor: Janusz Szumowski