37
41
Warmia - Rominta 2:1
2015-07-28 21:38:50

W piątek 24 lipca na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie piłkarze WARMII zmierzyli się w meczu kontrolnym z ROMINTĄ Gołdap. Zespół gości, którego szkoleniowcem po zakończeniu ubiegłego sezonu został były zawodnik i trener WARMII Przemysław Kołłątaj w niedawno zakończonych rozgrywkach niemal do końca rywalizował z WARMIĄ o pozostanie w III lidze meldując się w końcowej tabeli na piętnastym miejscu i ustępując grajewianom jedynie niekorzystnym bilansem meczów bezpośrednich.

ROMINTA przed nowym sezonem aktywnie działa na rynku transferowym sprowadzając kilku solidnych zawodników takich jak Korotkiewicz (OLIMPIA Zambrów), Suszczewicz, Molski i Safaryan (PŁOMIEŃ Ełk), Roksela (GRANICA Kętrzyn), Trzaskalski (RUCH Wysokie Mazowieckie) czy też Japończyk Kimura mający za sobą występy w CALISII Kalisz. Nasz zespół do spotkania z ROMINTĄ przystąpił w składzie dalekim od optymalnego. Łącznie brakowało aż pięciu zawodników, którzy będąc w normalnej dyspozycji zapewne wyszliby na boisko w podstawowym składzie WARMII. Krzysztof Gieniusz przygotowywał się do sobotniego ślubu, Kamil Randzio i Tomasz Dzierzgowski przechodzą rehabilitację po odniesionych urazach, Paweł Matysiewicz urlopuje a Paweł Sypytkowski po powrocie z urlopu jeszcze nie był zdolny do gry. Dodatkowo zabrakło także Damiana Gutowskiego. W tej sytuacji trener Strzeliński miał do dyspozycji zaledwie 13 zawodników a na odpowiedzialnej pozycji środkowego obrońcy w podstawowym składzie WARMII znalazł się kończący we wrześniu 16 lat Przemysław Zarzecki, który zresztą spisał się w tym meczu bardzo dobrze. Wydawało się, że w starciu z tak znacznie osłabioną WARMIĄ goście nie będą mieli problemu z odniesieniem wysokiego zwycięstwa. Tymczasem od pierwszych minut piątkowego meczu nasz zespół prezentował się bardzo dobrze stwarzając kilka dobrych akcji w których jednak zabrakło skutecznego wykończenia. Jak to często bywa, pomimo optycznej przewagi WARMII prowadzenie objęli goście. W 28 minucie rzut karny podyktowany przez sędziego po faulu Łukasza Domurata na zawodniku ROMINTY wykorzystał Michał Mościński. Grajewianie nie załamali się takim obrotem sprawy i po świetnej akcji i podaniu Piotra Chylińskiego Damian Zubowski zdobył wyrównującego gola. W drugiej połowie pomimo wielu ciekawych akcji i okazji z obu stron wynik aż do 85 minuty pozostawał remisowy. Właśnie pięć minut przed końcem meczu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkę dla WARMII zdobył Patryk Olszyński i tym samym to nasz zespól wyszedł zwycięsko z tej gry kontrolnej. Wynik meczu sparingowego jest oczywiście sprawą drugorzędną, ale niezwykle cieszy dobra gra zespołu grającego w mocno osłabionym składzie. Rezerwowi pokazali, że przy wielkim zaangażowaniu i ambicji są w stanie z powodzeniem zastąpić podstawowych zawodników.

Kolejne mecze kontrolne WARMII już w najbliższych dniach. W środę 29 lipca o 18:00 nasz zespół zmierzy się z NARWIĄ Ostrołęka a w sobotę 1 sierpnia o godzinie 11:00 ze ZNICZEM Biała Piska. Oba spotkania zostaną rozegrane na grajewskim Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego przy ul. Piłsudskiego. Serdecznie zapraszamy – wstęp wolny!

24.07.2015 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – ROMINTA Gołdap 2:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Michał Mościński 28’ (rzut karny), 1:1 Damian Zubowski 35’, 2:1 Patryk Olszyński 85’

WARMIA: Sobolewski – Lekenta (80’ Olszyński), Domurat, Zarzecki (60’ Staniszewski), Mikucki – Chyliński, Cybulski (75’ Baczewski), Arciszewski, Mirva, Strzeliński – Zubowski

ROMINTA: Suszczewicz (46’ Wołos) – Korotkiewicz, Kostrzanowski (43’ Safaryan), Molski, Duran (43’ Koszycki) – Kruczyk, Paszkowski (80’ Kamiński), Łapiński (68’ Zajączkowski), Trzaskalski (65’ Rynkiewicz), Kimura (43’ Roksela) – Mościński

Sędzia: Piotr Podbielski (Augustów)

Autor: Janusz Szumowski