37
41
Warmia- Dąb 1:2
2014-04-04 09:18:49

Po dwóch kolejnych ligowych zwycięstwach piłkarze WARMII Grajewo mieli spory apetyt na wygraną w sobotnim meczu z DĘBEM Dąbrowa Białostocka. Niestety, trzy punkty wywieźli z Grajewa goście, którzy pomimo kadrowego osłabienia wygrali 2:1. O przegranej WARMII zadecydowały indywidualne błędy a przede wszystkim zła współpraca formacji ofensywnych, które choć stwarzały okazje do zdobycia bramek to jednak zbyt często indywidualne popisy brały górę nad grą zespołową. Wyglądało to całkiem efektownie, ale było zupełnie nieefektywne.

Przy pięknej, słonecznej pogodzie piłkarzy obu zespołów na boisko wyprowadziło 22 wychowanków najmłodszej grupy Akademii Piłkarskiej WARMIA Grajewo. Podopieczni Daniela Tuzinowskiego z rocznika 2007/2008 otrzymali ogromne brawa od kibiców. Mecz rozpoczął się od dwóch dobrych okazji WARMII – najpierw uderzał na bramkę gości Strzeliński, którego strzał obronił Nowajczyk a następnie świetną sytuację zmarnował Dzierzgowski. Odpowiedź DĘBU była szybka – po faulu Arciszewskiego z rzutu wolnego strzelał Markiewicz, nasz bramkarz odbił piłkę przed siebie prosto pod nogi Pawła Chańko, który skierował ją do siatki (wyglądało to trochę tak, jakby to… Gieniusz strzelił bramkę Pawłem Chańko… ). Zimny prysznic nieco sparaliżował ataki WARMII i do końca pierwszej części meczu nie stworzyła ona sobie bramkowych sytuacji. Pojawiły się one po przerwie, lecz wykorzystana została tylko jedna – w 65 minucie po ładnej akcji wprowadzony na boisko kilka minut wcześniej Paweł Górski mocnym strzałem pod poprzeczkę wyrównał stan meczu na 1:1. Grajewianie ambitnie walczyli o pełną pulę w tym meczu. W 85 minucie Dzierzgowski ograł dwóch obrońców DĘBU przy końcowej linii boiska, lecz zamiast dograć do Strzelińskiego uderzył na bramkę z ostrego kąta i przestrzelił. W odpowiedzi na akcję WARMII podanie z lewej strony boiska otrzymał Mateusz Sołowiej, który spokojnym strzałem w długi róg bramki ustalił wynik meczu na 2:1 dla gości.

To był już drugi mecz tej wiosny, który zakończył się porażką WARMII, choć wcale nie musiał. Podobnie jak przeciwko rezerwom JAGIELLONII w przegranym 2:4 meczu, tak i w spotkaniu z DĘBEM przez długie momenty spotkania nasi piłkarze przeważali, ale cóż z tego, gdy nie wykorzystuje się znakomitych sytuacji i popełnia kardynalne błędy. Nic dziwnego, że po meczu trener Zawadzki miał spore pretensje do kilku zawodników w wypowiedzi dla lokalnych portali internetowych „Remis byłby sprawiedliwym wynikiem. My mieliśmy więcej z gry, ale co z tego kiedy była słaba skuteczność. A o I połowie lepiej zapomnieć. W drugiej nie potrafiliśmy wykorzystać kilku dobrych okazji do zdobycia bramek. No i niestety dziś kilku piłkarzy całkowicie zawiodło. Przeszli jakoby obok meczu. To boli. Przecież wyszli na boisko by walczyć.”

W taki oto sposób nasi piłkarze zmarnowali okazję do poprawienia swojej sytuacji w tabeli i zamiast wygrać mecz, który z całą pewnością był do wygrania - ponieśli porażkę.

W najbliższą sobotę WARMIA zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu w Białej Piskiej z tamtejszym ZNICZEM. Mecz odbędzie się o godz. 15:00.

Zapis relacji LIVE:

1' Rozpoczyna WARMIA - mamy 5 minutowe opóźnienie rozpoczęcia meczu

5' Bardzo ładna akcja WARMII zakończona strzałem Marcina Strzelińskiego z 18 metrów, który obronił Nowajczyk

6' Rzut rożny dla gości a po krótkim rozegraniu ponownie korner dla DĘBU

7' Po drugim rzucie rożnym szybko przejmujemy piłkę

8' Bardzo groźnie pod bramką gości! Dzierzgowski wykorzystał błąd obrony i będąc sam na sam z bramkarzem DĘBU strzelił obok słupka.

10' Po faulu Arciszewskiego niebezpiecznie pod naszą bramką - rzut wolny z prawej strony narożnika pola karnego

11' GOL dla DĘBU. 0:1 Paweł Chańko. Strzał z rzutu wolnego Markiewicza, wybija piłkę przed siebie Gieniusz a stojący przed bramką Paweł Chańko kieruje ją do bramki i niestety przegrywamy 0:1.

15' Indywidualna akcja Dzierzgowskiego i mamy pierwszy rzut rożny - po dośrodkowaniu goście wybijają piłkę poza własne pole karne

20' Rzut rożny dla gości - szybko przejmujemy piłkę

23' Kolejny rzut rożny dla gości, którzy przeważają w ostatnich minutach

23' Było bardzo groźnie w naszym polu karnym - po dośrodkowaniu i sporym zamieszaniu strzał zawodnika gości broni Gieniusz

28' Rzut rożny dla WARMII po indywidualnej akcji Chylińskiego

28' Groźne dośrodkowanie Strzelińskiego po którym ma problemy z piłką Nowajczyk, ale w końcu opuszcza ona pole karne

29' Znów groźnie pod bramką gości - wychodził z akcją Dzierzgowski, ale skończyło się tylko na rzucie rożnym dla WARMII

30' Po dośrodkowaniu piłka opuszcza boisko

32' Znów korner dla WARMII - dośrodkowanie Sypytkowskiego i po chwili kolejny róg dla grajewian

33' Po dośrodkowaniu Nowajczyk wypiąstkowuje piłkę

41' Po akcji Dzierzgowskiego tylko aut bramkowy

41' Żółta kartka dla Chylińskiego, który skrytykował pracę arbitra

43' Rzut rożny dla WARMII - dośrodkowanie Strzelińskiego po którym strzela głową Domurat, ale obrońca wybija piłkę na kolejny róg dla grajewian

44' Po kolejnym rzucie rożnym piłkę przejmują goście

45' Koniec pierwszej połowy - przegrywamy 0:1

46' Drugą połowę rozpoczynają goście

47' Dzierzgowski faulowany tuż przy narożniku pola karnego DĘBU

48' Bardzo dobre dośrodkowanie Strzelińskiego i Osypiuk strzela głowa tuż obok słupka bramki Nowajczyka - jest rzut rożny, bo piłka otarła się o obrońcę gości

49' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkarze DĘBU szybko przejęli piłkę

51' Piłka "zmierzyła" Kamila Randzio, po czym Konon z ostrego kąta uderzył ponad bramką Gieniusza

54' Ładne podanie Strzelińskiego z rzutu wolnego i "główka" Matysiewicza - obok słupka bramki DĘBU

55' Bardzo ładne wejście Dzierzgowskiego i dobry strzał, po którym piłka minimalnie omija bramkę Nowajczyka

57' Zmiana w zespole gości - za Budnika wchodzi na boisko Głębocki

57' Rzut rożny dla WARMII - po dośrodkowaniu niecelny strzał Domurata

59' Zmiana w WARMII - za Sypytkowskiego wchodzi na boisko Paweł Górski

63' Zmiana w DĘBIE - za Firańczyka wchodzi Mateusz Sołowiej

65' GOOOOOOOOOOOOLLLL! 1:1 Paweł Górski. Akcja WARMII - podanie Strzelińskiego i Paweł Górski z pola karnego strzela pod poprzeczkę! Jest 1:1!

67' Żółta kartka dla Dzierzgowskiego

68' Groźna akcja DĘBU - podanie Markiewicza i Biernacki strzela ponad bramką Gieniusza

68' Zmiana w WARMII - za Matysiewicza wchodzi Krystian Górski

71' Żółta kartka dla Dzitkowskiego

74' Rzut rożny dla WARMII - dośrodkowanie Strzelińskiego, ale piłka opuszcza boisko

78' Zmiana w WARMII - za Chylińskiego wchodzi na boisko Mikucki

80' Rzut rożny dla WARMII po akcji Dzierzgowskiego - dośrodkowuje Strzeliński, ale goście przejmują piłkę

84' Dobra wrzutka Strzelińskiego na pole karne, ale Nowajczyk uprzedził Dzierzgowskiego

84' Akcja Dzierzgowskiego, ale spóźnił się do piłki Paweł Górski

85' Dzierzgowski ograł z lewej strony boiska dwóch obrońców gości ale zamiast podać Strzelińskiemu uderzył piłkę obok bramki Nowajczyka!

86' Zmiana - za Dzierzgowskiego wchodzi Baczewski

87' GOL dla DĘBU! 1:2 Mateusz Sołowiej. Po okresie przewagi WARMII piłkę w naszym polu karnym otrzymał Mateusz Sołowiej i strzałem w długi róg pokonał Gieniusza.

90' Sędzia doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu gry

90' 3' Rzut rożny dla DĘBU - tuż po rozegraniu sędzia kończy mecz. Przegrywamy 1:2. :(

29.03.2014 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo - DĄB Dąbrowa Białostocka 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Paweł Chańko 11', 1:1 Paweł Górski 65', 1:2 Mateusz Sołowiej 87'

WARMIA: 1.Gieniusz - 5.Randzio, 3.Domurat, 17.Arciszewski (Kpt), 15.Koszczuk - 10.Chyliński (78' 4.Mikucki), 8.Matysiewicz (68' 20.K.Górski), 9.Strzeliński, 6.Osypiuk , 16.Sypytkowski (59' 11.P.Górski) - 7.Dzierzgowski (86' 13.Baczewski)

REZERWA:12.Boufał - 4.Mikucki, 13.Baczewski, 19.Cybulski, 21.Lekenta, 11.P.Górski, 20.K.Górski

DĄB: 12.Nowajczyk - 18.Korotkiewicz, 15.Markiewicz, 5.Chańko, 4.Betko - 19.Budnik (57' 11.Głębocki), 7.Biernacki (Kpt), 6.Ambrożewicz, 16.Dzitkowski - 8.Firańczyk (63' 14.M.Sołowiej), 13.Konon

REZERWA: 1.Paweł Bondziul - 20.Adrian Citko II, 11.Głębocki, 10.Mateusz Łabieniec, 14.Mateusz Sołowiej, 17.D.Toczydłowski

Sędzia: Paweł Graczyk (Białystok)

Żółte kartki: Chyliński, Dzierzgowski (WARMIA), Dzitkowski (DĄB)